Podvádět povoleno aneb k čemu je stahovací prádlo?

Pojďme si povyprávět něco o stahovacím spodním prádle.

Správně vybrané spodní prádlo tvoří minimálně polovinu z celkového dojmu z vašeho oblečení. A o tom stahovacím to platí dvojnásobně. Jaká kouzla umí tenhle na pohled nenápadný kousek?

                                                    

 

Stahovací prádlo za vás zhubne

 

Stahovací prádlo primárně samozřejmě dokáže opticky ubrat nějaká ta kila navíc. Pokud se tak například necítíte ve večerních šatech, v nichž máte jít na ples, oblékněte si právě tohle „kouzelné“ prádlo. Dokáže tak trochu smazat neblahé následky vánočního hodování a ubrat vám na pohled až dvě konfekční velikosti.

Samozřejmě není ale určeno pouze slečnám a dámám ve velikosti XXL. Toto prádlo totiž současně zvládne vaši figuru vymodelovat. Účinně zpevní třeba břišní partie, zamaskuje povislé paže, ale dokáže také pozvednou prsa.

 

Krásná dnes a denně?

 

Pakliže vás trápí nějaká ta nadbytečná kila, budete přece jen lepší obětovat trochu slz a potu a snažit se v posilovně. Stahovací prádlo určitě není trvalým řešením vaší situace. Uvádí se, že optimální frekvence nošení je jen cca čtyřikrát za týden.

Prádlo tak určitě není určeno na každodenní nošení, s výjimkou stahovacích kalhotek. Ty nabízejí pouze decentní zformování postavy a vy se v nich můžete cítit pohodlně při běžných denních činnostech.

Čeká vás speciální příležitost, kdy si potřebujete trochu přizvednout sebevědomí a chcete, aby vám to zvlášť slušelo? Proč ne, stahovací prádlo je skvělou alternativou. Jen je samozřejmě potřeba si vybrat vhodný typ a patřičnou velikost. Jak na to?

 

Čím menší, tím lepší?

 

Na ulici často býváme svědkem ne zrovna ukázkově vybraného spodního prádla. Zařezávající se kalhotky nebo podprsenka vytvářející nepěkné faldy tam, kde nemají být, nejsou zrovna výjimkou. U stahovacího prádla je však situace jiná.

Pokud si při pohledu na ten malý kousek látky říkáte, že byste se do něj vešla jen po vydatné odtučňující kúře, je to správně. Stahovací prádlo má být správně o něco menší, než byste jinak potřebovala. Jinak by nemohlo plnit svoji funkci.

 

Kalhotky, kraťasy nebo něco jiného?

 

Typů spodního prádla je celá řada – od kalhotek přes kraťásky s nohavičkou až po kalhotky s vysokým pasem. Nadmíru praktickým kouskem je určitě i stahovací body. To spolehlivě zajistí, že vám nebude nikde nic „přetékat“.

Jednoduše platí, že čím výše vám prádlo sahá, tím výraznější celý efekt stahování bude. Potřebujete-li zpevnit celou postavu, zaručeně sáhněte právě po body. Slečny a dámy, jejichž problematickou partií je výhradně oblast břicha, naopak určitě ocení kalhotky, které končí v oblasti bříška. V takovém případě u vás najdou využití i klasické kalhotky.

Vybírejte tak především podle toho, co individuálně sedí vaší postavě úměrně tomu, jak výrazný stahovací efekt potřebujete. Dbejte rovněž i na to, v čem se cítíte dobře. Navíc u současných modelů platí i to, že s nimi nemusíte rezignovat na vzhled. Elegantní modely s krajkou a dalšími zdobnými detaily jsou nejen funkční, ale i velmi slušivé.

 

A co pohodlí?

 

Vzdáváte vidinu stahovacího prádla s myšlenkou, že i středověký rytíř se ve svém brnění pravděpodobně cítil mnohem líp? Nemusíte, na vaše pohodlí bylo totiž pamatováno. V prádle si budete připadat za všech okolností perfektně.

Můžete se na něj spolehnout vždy a všude. Držet na svém místě bude dokonce i tehdy, když se rozhodnete tančit. Nejlépe vám v takovém případě poslouží již zmíněné stahovací body, případně také spodnička.

Na pocit z nošení má zcela přirozeně velký vliv použitý materiál. Tradiční je v tomto směru směs bavlny a elastanu. Výrazný komfort při nošení vám jednoznačně poskytnou i hedvábí a satén. Drobnou nevýhodou těchto materiálů je to, že se musíte naučit o ně adekvátně pečovat, abyste si prádlo nezničila. Praní je možné výhradně v ruce.